„Ochrona Zdrowia Międzychód. Wczoraj- dziś- jutro”

Dnia 27 listopada członkowie tworzącego się Stowarzyszenia „Ochrona Zdrowia Międzychód. Wczoraj- dziś- jutro” wspólnie z Wicestarostą Powiatu Międzychodzkiego Panem Jędrzejem Schubertem odwiedzili emerytowanego, długoletniego zastępcę dyrektora ZOZ w Międzychodzie Pana Stefana Mamzera.

Spotkanie miało na celu symboliczne podziękowanie dyrektorowi za wiele lat pracy na stanowisku dyrektora, za niewątpliwy wkład w rozbudowę i modernizację ZOZ realizowaną w okresie dyrekcji

lek. Jana Tomali i później lek. Bogdana Struka. Warto przypomnieć, że w okresie, kiedy szpitalem administrował Jan Tomala i Stefan Mamzer, powstał ciąg budynków dzisiejszej starej części SP ZOZ

( z wyjątkiem budynku „starej chirurgii”, która powstała za czasów dyrektora Tadeusza Skowrońskiego), składający się na dwa etapy planowanej rozbudowy.

Podczas spotkania panowała niezwykle miła atmosfera, dyrektor z niebywałą pamięcią wspominał ciekawe wydarzenia z historii ZOZ, uczestnicy spotkania dyskutowali o ówczesnej rozbudowie oraz o etapie, który nie został wówczas  zrealizowany.

Dyrektor Stefan Mamzer otrzymał drobny upominek od Starostwa Powiatowego oraz list gratulacyjny od przedstawicieli Stowarzyszenia.

Warto również wspomnieć, że Stowarzyszenie, które się tworzy za główny cel stawia sobie opracowanie książki dokumentującej historię jednostek ochrony zdrowia w powiecie międzychodzkim. Trwa obecnie szeroko zakrojone zbieranie materiałów w postaci zdjęć, wspomnień, dokumentów, opracowywane są sylwetki byłych pracowników jednostek ZOZ. Planowany termin wydania książki to końcówka 2019 roku. Pracy bowiem jest bardzo dużo, autorzy nie chcieliby pominąć niezwykle ciekawych informacji oraz zasłużonych pracowników, dlatego prace przygotowawcze są skrupulatne.

Przy okazji organizatorzy zwracają się z prośbą do każdego, kto posiada wspomnienia bądź dokumenty dotyczące służby zdrowia w naszym powiecie, był świadkiem historycznych wydarzeń w jednostkach ZOZ, jest byłym pracownikiem lub ma w rodzinie kogoś kto pracował w któreś z placówek – o kontakt z przedstawicielami stowarzyszenia.

Tomasz Tomala – tom.tomala@interia.pl; Tel. 721-446-596.