Wojewódzki konkurs plastyczny na plakat, skierowany do uczniów klas  II i III oddziałów gimnazjalnych.

Organizatorem konkursu był Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plakatu.  Autorzy prac mieli zachęcić młodych ludzi do prowadzenia zdrowego stylu życia, a w szczególności do zdrowego odżywiania i aktywności  fizycznej.

Celem konkursu było wskazanie na sposoby unikania nadwagi, problem otyłości i chorób dieto zależnych, zachęcenie do kształtowania właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych oraz wzrost poziomu świadomości społecznej, dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

W sali konferencyjnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzychodzie odbyło się podsumowanie etapu konkursu powiatowego. Przystąpiło do niego 6 z 7 szkół z oddziałami gimnazjalnymi z : Kwilcza, Łowynia, Chrzypska, Sierakowa, Międzychodu(2)

Komisja konkursowa w składzie: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie, Dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych, plastyk z Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie, st. asystent oz i pz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej -  podsumowali konkurs. Wytypowano pracę Laureata którym  została uczennica:

Bogna Tomaszewska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie.

Praca uczennicy będzie reprezentować Powiat w etapie wojewódzkim.

Laureatka I miejsca otrzyma nagrody ufundowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Poznaniu,  natomiast  pozostali uczestnicy etapu powiatowego konkursu - upominki rzeczowe, ufundowane przez Burmistrza Gminy w Sierakowie: Maria Mata z Zespołu Szkół w Sierakowie, Roksana Sroka z SP w Łowyniu, Maksymilian Stańko z SP JEDYNKA w Międzychodzie, Karolina Piotrowicz z SP w Kwilczu i Magdalena Wieczorek z SP w Chrzypsku - za które w imieniu uczniów i własnym, serdecznie dziękujemy.

Laureatce i jej opiekunowi oraz pozostałym finalistom etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu serdecznie gratulujemy!