youtube

 Sukcesy AP Warty Girls Międzychód

Młodszy zespół dziewcząt AP Warty Girls Międzychód, uczestniczył w kolejnym turnieju piłkarskim, który tym razem, odbył się w Poznaniu na boiskach przy stadionie Lecha. Warunki gry, były arcytrudne , ponieważ do grząskiego, momentami przypominające te z MŚ 1974 w Frankfurcie boiska, doszedł porywisty wiatr i deszcz, a mimo to, wszystkie zawodniczki uczestniczące w tym turnieju, spisały się dzielnie.

Jeśli chodzi o aspekt sportowy, to można było być dumnym z postawy naszych młodszych piłkarek, które dopiero zaczynają przygodę z futbolem, a już w tym turnieju potwierdziły spore możliwości, będąc w każdym meczu, równorzędnym rywalem. Patrząc na wyniki z pierwszego turnieju, widoczny jest progres, nie krył zadowolenia trener Mariusz Ratajczak ,który był zadowolony z postawy drużyny. Oczywiście nadal jest nad czym pracować, ale ten zespół i te zawodniczki potrzebują czasu i spokojnej, rzetelnej pracy na treningach, gdzie będą podnosić swe umiejętności. Grupa młodziczek to rocznik 2005/07 a nawet młodsze,a kadra tego zespołu liczy 13 dziewczynek i cały czas się powiększa, bo zainteresowanie futbolem u dziewcząt rośnie, co musi cieszyć , patrząc na negatywne skutki i tzw. '' nowoczesnego wychowania i trybu życia '' w 21-wieku t.j braku ruchu, uprawiania dyscyplin sportowych czy też po macoszemu traktowania lekcji W-F w szkołach przez rodziców i ich pociech.

 

Niestety w dzisiejszych czasach, co jest zmorą, dzieci szybciej ruszają palcami, siedząc przy boiskach na ławkach mając w ręku telefony, niż z piłką w rękach czy przy nodze, o którą niegdyś na boiskach walczyło się. Niestety rośnie nam kolejne pokolenie młodych ludzi, którym trudno będzie w wieku 20-40 lat zrobić przewrót w tył czy w przód, już nie mówiąc o tym , że jesteśmy czołowym krajem w Europie o różnych schorzeniach, jak np.cukrzyca, próchnica, wady postawy itp.

Tym bardziej apeluje do rodziców swych pociech, aby umożliwiły swym dzieciom, aktywny sposób spędzania czasu, po przez wybór różnych dyscyplin sportowych i nie musi być to futbol, ponieważ w naszej gminie czy powiecie do wyboru jest wiele sekcji sportowych. Ci którzy uczestniczą aktywnie w sporcie, są już teraz zwycięzcami - mówi Mariusz Ratajczak

 

Wracając do futbolu i zadawanemu pytaniu przez wielu [choć tych jest już co raz mniej], czemu futbol kobiecy w Międzychodzie? Wystarczy spojrzeć, przyjść i zobaczyć, jak młodsze czy starsze zawodniczki przeżywają , każdy mecz, turniej czy trening. Tu mogą nawiązywać nowe znajomości i przeżyć przygodę, być może nie które z nich karierę i co ważne grupa 33 zawodniczek, tworzy już nową historię sportu międzychodzkiego, w tym przede wszystkim, historię piłki nożnej w naszym regionie o której za 30 i więcej lat, będzie można mówić z dumą , kolejnemu pokoleniu - kończy trener-animator sportu Mariusz Ratajczak, b.działacz piłkarski.

 

Oto wyniki naszych młodszych piłkarek w III - turnieju młodziczek

AP Warta Girls - Grom Wolsztyn 2:1 [Z.Gromadecka, S.Matuszek]
AP Warta Girls - K4-Respect Krobia 0:4
AP Warta Girls - Polonia Środa Wlkp 3:0 [M.Oknieńska, S.Matuszek x2]
AP Warta Girls - Lech Poznań 1:4 [S.Matuszek]
AP Warta Girls - GSS Grodzisk Wlkp 0:1
AP Warta Girls - Polonia II Poznań 2:4 [S.Matuszek, N.Cyranik]

 

 

TABELA:
1. K4 - Respect Krobia - 18
2. F.A Lech Poznań - 15
3. GSS Grodzisk Wlkp - 12
4. Polonia Poznań - 9
5. AP Warta Girls - 6
6. Grom Wolsztyn - 3
7. Polonia Środa Wlkp - 0

Zabrakło zespołów KKS Kalisz i Ostrovii Ostrów Wlkp.

Liderem rozgrywek i to bez porażki, jest zespół z Krobii , który wyprzedza już wyraźnie pozostałe drużyny Lecha Poznań, Polonii Poznań i AP Wartę Girls. W rozgrywkach uczestniczy 9 drużyn.

Zespół Warty grał w składzie:

Larysa Wawrzyniak - Nikola Talarek, Klaudia Mania, Miranda Oknieńska - Zosia Gromadecka, Sandra Matuszek.

zagrały także Maja Kaczmarek, Natalia Cyranik, Sandra Triebs i Ola Bilan.

z pozdrowieniem sportowym Mariusz Ratajczak

 

 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • eBOI
 • RADA
 • pomoc prawna
 • kolejkowanie

 • Geoportal powiatu
 • Środki finansowe z budżetu państwa
 • Telewizja Wielkopolska
 • Galerie zdjęć
 • PTI