Punkt Promocji Zdrowia podczas Festynu Rodzinnego w Kwilczu

Na zaproszenie Dyrektora Przedszkola w Kwilczu do współorganizacji Festynu Rodzinnego w dniu 10 czerwca br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie   zorganizował na terenie placówki Punkt Promocji Zdrowia. Prowadzone były działania informacyjno-edukacyjne, dotyczące ogólnopolskiej kampanii społecznej „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!” oraz szeroko rozumianej prewencji prozdrowotnej. Społeczność kwilecka mogła skorzystać z bezpłatnych pomiarów: na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera, ciśnienia tętniczego krwi oraz zapoznać się z materiałami edukacyjno – informacyjnymi. Zainteresowane osoby mogły wykazać się wiedzą odpowiadając na samodzielnie wylosowane pytania z zakresu profilaktyki używania tytoniu, alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz zdrowego stylu życia. Osoby, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi, otrzymały długopis z logo PSSE. Dla najmłodszych zorganizowano konkurs wiedzy o zdrowiu. Nagrodzono także laureatów.

Punkt odwiedziło 27 osób.

W załączeniu foto relacja.

Anastazja Krysztofek-Kinal

Koordynator działań prewencji zdrowotnej w powiecie międzychodzkim