Srebrny Samorządowy Lider Inwestycji za czerwiec 2023

Czym jest Samorządowy Lider Inwestycji?

Samorządowy Lider Inwestycji, to ogólnopolski ranking, którego zadaniem jest niezależna, obiektywna i wiarygodna ocena poziomu oddziaływania samorządów i jednostek samorządowych na aktywność inwestycyjną całego kraju.

Ranking tworzony jest dwuetapowo. W etapie pierwszym – regionalnym w obrębie każdego z kilkudziesięciu tysięcy mniejszych rankingów, wyłanianych jest dziesięć podmiotów (samorządy razem z instytucjami) o największej aktywności inwestycyjnej i wpływie na rynek inwestycyjny danego regionu. Podmioty z TOP 10 etapu regionalnego, przechodzą do etapu drugiego - ogólnopolskiego, w którym odsiewa się tylko samorządy i ich jednostki samorządowe oraz oceniany jest ich wpływ na rynek inwestycyjny całego kraju. Ocena samorządów oparta jest o kryteria wskazane w Regulaminie.

Więcej informacji: