12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z północno – zachodniej Wielkopolski kupi w tym roku nowe wozy bojowe

Rządowe promesy na zakup samochodów odebrali w dniu wczorajszym przedstawiciele OSP z Wilkowa Polskiego w gminie Wielichowo, Kwilcza, Tucholi w gminie Sieraków, Miedzichowa, Przyprostyni w gminie Zbąszyń, Lipy w gminie Ryczywół, Zelgniewa w gminie Kaczory, Osieka nad Notecią w gminie Wyrzysk, Słopanowa w gminie Szamotuły, Jastrowia, Krajenki i Kleszczyna w gminie Złotów podczas uroczystości, która odbyła się w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie.

Dokumenty zapewniające przyznanie pieniędzy z budżetu państwa na zakup samochodów wręczali druhom posłowie na Sejm RP: Marta Kubiak - Poseł na Sejm RP i Krzysztof Czarnecki, Adam Bogrycewicz - Radny Sejmiku Wielkopolskiego, a także wielkopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Dariusz Matczak.

fot. Krzysztof Sobkowski / Międzychód NaszeMiasto.pl