Linia kolejowa Poznań-Szamotuły-Międzychód-Skwierzyna-Gorzów Wielkopolski

Za nami spotkanie z Michałem Zielińskim - Wojewodą Wielkopolskim, Władysławem Dajczakiem - Wojewodą Lubuskim, Wiceprezydentem Gorzowa Wielkopolskiego -  Iwoną Olek oraz Starosty Międzychodzkiego - Rafała Litke, którzy widzą zasadność realizacji inwestycji zakładającej odtworzenie linii kolejowej Poznań-Szamotuły-Międzychód-Skwierzyna-Gorzów Wielkopolski .

🔵 W projekt zaangażowanych jest aż 19 samorządów z województwa lubuskiego i wielkopolskiego, które chcą aktywnie walczyć z wykluczeniem kolejowym na obszarze obejmującym ich terytoria.

🔵 Wykonana dokumentacja wykazała zasadność odtworzenia tej linii, a nawet wskazała na potrzebę utworzenia nowych osi komunikacyjnych.

Ten ponadregionalny projekt ma dać szanse na rozwój obu województw, a także bezpośrednio przyczynić się do poprawy dostępności komunikacyjnej mieszkańców powiatów położonych wzdłuż linii kolejowej Poznań-Szamotuły-Międzychód oraz Międzychód-Skwierzyna-Gorzów Wielkopolski.