Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny na "Rodzinnych Mistrzostwach z Bieganiem i Zabawą"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie informuje, że w dniu 11 września br. na Stadionie Miejskim w Międzychodzie uczestniczył w imprezie sportowej

pt. „Rodzinne Mistrzostwa z Bieganiem i Zabawą”.

Wydarzenie było okazją do nawiązania nowych znajomości oraz promocji zdrowego stylu życia wśród rodzin.

Na stanowisku promocji zdrowia pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej zachęcali do skorzystania z bezpłatnego pomiaru  tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera, a także pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Była też okazja aby  spojrzeć na świat przez alkogogle co cieszyło się największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Te „magiczne okulary” ukazały dzieciom zniekształcony obraz, podwójne widzenie oraz obniżyły koncentracje co jak same uznały nie było dla nich przyjemnym doznaniem. W punkcie zostały wyeksponowane prace konkursowe pt: ”Pandemia oczami dziecka” uczniów szkół podstawowych klas I-III powiatu międzychodzkiego, które wzbudzały zachwyt wśród dzieci i osób dorosłych.

Akcja była również okazją do promowania zdrowego stylu życia wolnego od używek takich jak papierosy, e-papierosy czy dopalacze.

Największymi fanami Punktu promocji zdrowia okazały się dzieci, które z dużą chęcią i śmiałością losowały pytania o zdrowiu, sporcie jak również o ekologicznej żywności, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymały nagrody.