Wzorem ubiegłego roku AQUAMAN SWIMRUN odbył się ponownie w Krainie Stu Jezior. 25 lipca zawodnicy z całej Polski wystartowali w wyścigu, który odbył się wokół jeziora Bielskiego i Koleńskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

W weekend 24-25 lipca w naszym powiecie odbyła się kolejna edycja prestiżowych zawodów Aquaman SwimRun w Krainie 100 Jezior 2021.

W poprzedniej edycji zawody te cieszyły się sporym zainteresowaniem, a do krainy Stu Jezior zjechali się zawodnicy z całej Polski. Nie dziwne więc, że organizatorzy zdecydowali się na ponowną organizację w naszym, malowniczym regionie.

W tym roku rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach: AQUAMAN SWIMRUN ( trasa mierzy około 25,5 kilometrów, w tym 21,3 kilometrów biegu oraz 4,16 kilometrów pływania); AQUAMAN SWIMRUN SPRINT (trasa mierzy około 12,3 kilometrów, w tym 10,2 kilometrów biegu i 2,02 pływania); AQUAMAN SWIMRUN INTRO (trasa mierzy około 6 kilometrów, w tym 4,8 kilometrów biegu i 1,2 pływania) oraz kategoria dziecięca.
Niedzielna rywalizacja w kategoriach głównych toczyła się w okolicach jeziora Bielskiego i Koleńskiego, a start i meta zawodów znajdowały się na boisku przy ulicy Kwiatowej w Bielsku.

W sobotę 24 lipca o godzinie 18:00 wystartował AQUAMAN dla dzieci w wieku 2-15 lat. Stowarzyszenia Aktywny Międzychód i Nowy Międzychód podjęły się organizacji tego wyścigu.
O 19:45 odbył się także wieczorny rozruch przed głównymi startami. Przyjeżdżając dzień przed wyścigiem do Międzychodu zawodnicy mogli sprawdzić jak pływa się w miejscowych jeziorach i jaką temperaturę ma woda. Organizatorzy wyszli oczywiście naprzeciw tym potrzebom! W sobotę na Jeziorze Miejskim wytyczyli dla uczestników krótką trasę, gdzie mogli się rozbiegać i rozpływać.

źródło: