od 1 lipca 2021r. każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie informuje, iż od

1 lipca 2021r. każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.

Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Należy zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m.in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki właśnie badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Najważniejsze informacje o programie „Profilaktyka 40 PLUS” można znaleźć na stronie www.gov.pl/profilaktyka.

Baza placówek obsługujących program "Profilaktyka 40 plus" dostępna pod poniższym linkiem,

po wypełnieniu poniższego formularza (proszę zaznaczyć filtr nazwa programu: Profilaktyka 40 plus a także województwo wielkopolskie)