Powiatowy Urząd Pracy w Międzychodzie prowadzi nabór wniosków O PRZYZNANIE BEZROBOTNEMU ŚRODKÓW NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI  GOSPODARCZEJ w ramach Projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie międzychodzkim (V)" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego funduszu społecznego      w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2020 Oś Priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy Poddziałanie 1.1.1. Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnikami projektu mogą zostać osoby w wieku 18-29, w tym z niepełnosprawnościamipozostające bez pracy, zarejestrowane w PUP, które nie uczestniczą  w kształceniu i szkoleniu tzw. młodzież NEET

Zgodnie z definicją przyjętą przez PO WER 2014-2020 za osobę należącą do grupy NEET uznaje się osobę, która jednocześnie:

• nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo),
  • nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
  • nie szkoli się (tj. nie uczestniczyła w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, finansowanych w okresie ostatnich 4 tygodni ze środków publicznych).

Do projektu w pierwszej kolejności zakwalifikowane zostaną osoby spełniające dodatkowo jedno z poniższych kryteriów:

• niepełnosprawne,
  • o niskich kwalifikacjach, które posiadają wykształcenie nie wyższe niż wykształcenie średnie,
  • długotrwale bezrobotne (na potrzeby projektu za osobę długotrwale bezrobotną uznaje się:
  • osoby poniżej 25 roku życia, które pozostają bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy,
  • osoby w wieku 25 – 29 lat, które pozostają bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy.

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 14.000,00 zł.

Informuje się, że zasady udzielania dotacji zawarte są w Zasadach przyznawania bezrobotnym, absolwentom CIS, absolwentom KIS lub opiekunom środków na podjęcie działalności gospodarczej przez Powiatowy Urząd Pracy w Międzychodzie (Załącznik Nr 1 do Zarządzenia nr 14/2020 Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy  w Międzychodzie z dnia 12 maj 2020 r.).
Zasady dostępne w załącznikach do pobrania.

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych.

Wnioski przyjmowane będą do momentu wyczerpania środków finansowych.

Kompletne wnioski prosimy składać  w Punkcie Podawczym Powiatowego Urzędu Pracy w Międzychodzie przy ul. 17 Stycznia 143 lub pocztą tradycyjną.

Szczegóły na stronie: