Zeszłej niedzieli Gmina Chrzypsko Wielkie świętowała Dożynki Gminne i Parafialne. Obrzęd Dożynkowy tradycyjnie rozpoczął się Mszą św. przy Kościele Pw. św. Wojciecha w Chrzypsku Wielkim, następnie część oficjalną otworzył przemówieniem do rolników Wójt Gminy Chrzypsko Wielkie. Głos zabrali również goście w osobach: Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, II Wicewojewoda Wielkopolski Maciej Bieniek, Starosta Międzychodzki Rafał Litke, Wójt Gminy Kwilcz Stanisław Mannek oraz Przewodniczący Rady Gminy Chrzypsko Wielkie Mariusz Kamyszek dziękując Rolnikom za ich całoroczną ciężką pracę na roli. Nie obyło się bez tradycyjnego obrzędu przekazania chleba przez Starościnę i Starostę Dożynek Wójtowi Gminy oraz części artystycznej.