Spotkanie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii w zakresie działań dotyczących zapobieganiu grypie ptaków

Dziś odbyło się spotkanie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii w związku z grypą ptaków która pojawiła się na fermie drobiu w Wielkopolsce. W spotkaniu uczestniczył Starosta Międzychodzki Rafał Litke oraz Wicestarosta Waldemar Górczyński. Do tej pory choroba na terenie Polski wystąpiła w województwie lubelskim. Wirus jest groźny dla zamkniętych hodowli drobiu, ale nie zagraża zdrowiu i życiu ludzi.

🔴 Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk apeluje o szczególną ostrożność i rygorystyczne przestrzeganie zaleceń:

"– Apeluję do właścicieli wielkopolskich gospodarstw i ferm o rygorystyczne przestrzeganie zaleceń lekarza weterynarii w zakresie utrzymywania drobiu. Jestem przekonany, że szybko uda nam się opanować sytuację i nie dojdzie do rozprzestrzenienia się wirusa. Proszę jednak, aby gospodarze i właściciele farm niezwłocznie zgłaszali wszystkie przypadki chorób drobiu powiatowym lekarzom weterynarii. Nie można odpuścić żadnego przypadku, bo zignorowanie problemu może wywołać efekt kuli śnieżnej."