Zakończono realizację zadania pn. "Magnacka Stanica etap II"

Nowe miejsce wypoczynku w Sierakowie - Magnacka Stanica ETAP II

Dzięki inicjatywie Powiatu Międzychodzkiego oraz Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie nad Wartą powstała Magnacka Stanica, czyli nowe miejsce wypoczynku przy Warcie. W roku 2019 zakończył się II etap realizacji tego zadania.

Projekt realizowany został ze środków budżetu Powiatu Międzychodzkiego oraz z dotacji otrzymanej od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W ramach realizacji zadania w punkcie postojowo-widokowym powstał minibastion w formie trzyfuntowej armaty, nowa nawierzchnia z kostki brukowej oraz kamienia polnego, a także mała architektura - kostki wiedzy.

Całkowity koszt realizacji zadania: 54 964,85 zł
Koszt finansowany ze środków własnych: 27 485,85 zł
Dotacja z budżetu Województwa Wielkopolskiego: 27 479 zł

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania tej wyjątkowej atrakcji turystycznej przy Powiatowej Instytucji Kultury - Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie!

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.