Przesunięcie terminu równania i profilowania dróg gruntowych

W dniu 27 czerwca 2019 r. Zarząd Powiatu Międzychodzkiego podjął decyzję o przedłużeniu terminu zakończenia umowy nr 23/III/2019 z dnia 21 marca 2019 r. zawartej pomiędzy Powiatem Międzychodzkim, a Firmą Drogową Magdalena Górna – Racka. Przedmiotowa umowa dotyczy równania, profilowania i zagęszczania dróg powiatowych o nawierzchniach gruntowych.

Wykonawca wyżej wymienionych robót w wyznaczonym terminie zdołał wykonać tyko część zakresu zadania. Powodem powyższego były warunki atmosferyczne, występujące w Polsce od połowy maja 2019 r. Brak opadów deszczu i w konsekwencji przesuszenie gruntu, uniemożliwiły prawidłowe wyprofilowanie i dogęszczenie nawierzchni, wymuszając na wykonawcy robót całkowite wstrzymanie prac i ich odłożenie do czasu wystąpienia większych opadów deszczu.

Termin zakończenia zakresu podstawowego prac, został przesunięty do dnia 30 września 2019 r. Równocześnie, Wykonawca robót został zobowiązany do ich niezwłocznego wznowienia, gdy tylko warunki na to pozwolą.