Szkolenie promujące zdrowie w ramach projektu „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia ”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie, zorganizował w Klubie „Pod Gruszą”, kolejne szkolenie promujące zdrowie w ramach projektu „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia ” - dla przedstawicieli młodzieży z czterech szkół ponadgimnazjalnych powiatu międzychodzkiego. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych A i B, Nr2, Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie i Zespołu Szkół w Sierakowie. Głównym celem było przekazanie młodzieży aktualnej wiedzy na temat HIV i AIDS i najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie oraz zachęcenie ich do przekazywania zdobytej wiedzy w dalszej edukacji rówieśniczej. Specjalista z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz pracownik oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, przeprowadzili warsztaty edukacyjno - informacyjne w/w zakresie. Promowano zdrowy styl życia jako alternatywę do niebezpiecznych dla zdrowia i życia zachowań. Ponadto prowadzona była szeroko rozumiana prewencja prozdrowotna z zakresu profilaktyki antydopalaczowej, nowotworowej, cewy nerwowej, oraz chorób odkleszczowych. Problemy te omówili w kolejności:  lekarz kardiolog, przełożona pielęgniarek i położnych szpitala SPZOZ w Międzychodzie oraz starszy asystent oz i pz.

W przedsięwzięciu wzięło udział 20 uczniów. Każdy z uczestników otrzymał pakiet edukacyjny z materiałami szkoleniowymi, Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu długopis z logo organizatora.

Powyższe przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu organizacyjnym Starostwa Powiatu i Gminy w  Międzychodzie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie serdecznie dziękuje:

1. Specjalistom za przeprowadzenie szkoleń problemowych.

2.Staroscie Powiatu za wsparcie finansowe, Burmistrzowi Międzychodu i jego pełnomocnikowi ds. uzależnień za zabezpieczenie lokalowe i cateringowe, pracownikom Ośrodka  ds. uzależnień przy ul Zamkowej 1 w Międzychodzie za  pomoc przy organizacji szkolenia.

Anastazja Krysztofek-Kinal

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna