Koncert Kolęd oraz Dzień Babci i Dziadka w DPS Łężeczki

W kaplicy Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach 20 stycznia 2019 r. odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru Lutnia z Międzychodu. Koncert ten był okazją do wysłuchania tradycyjnych, pięknych kolęd oraz wspólnego kolędowania Mieszkańców.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta obchodzone 21 i 22 stycznia dla uhonorowania babć i dziadków. W ten dzień wnuki składają życzenia swoim babciom i dziadkom a w instytucjach opiekuńczych organizowane są spotkania, pokazy artystyczne i poczęstunek. Właśnie w ten sposób dnia 18 stycznia 2019 r. zorganizowano obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka w Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach. Przygotowano słodki poczęstunek dla Mieszkańców Domu i  każdemu uczestnikowi spotkania wręczono tradycyjną laurkę z życzeniami. Całość uświetnił występ zespołu ludowego Chełmianki, których śpiew tradycyjnych pieśni biesiadnych przeplatano humorystycznymi anegdotami. Mieszkańcy chętnie przyłączali się do śpiewu, a opowiadane żarty wywołały uśmiech na ch twarzach.

Dnia 11 stycznia 2019 r. natomiast grupa Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach uczestniczyła w koncercie noworocznym Eleni, który odbył się w Sierakowie. To muzyczne wydarzenie było wspaniałą okazją do wysłuchania kultowych piosenek tej Artystki. Po koncercie Mieszkańcy zrobili pamiątkowe zdjęcie z Eleni i otrzymali od wokalistki plakat z dedykacją. Spotkanie z Eleni wywołało ogromne wrażenie na Mieszkańcach Domu Pomocy Społecznej i na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.