Światowa premiera gry w Wielkiego Kopa w Międzychodzie!

W minioną niedzielę w Międzychodzie odbyła się światowa premiera gry w Wielkiego Kopa w ramach Ogólnopolskiego Jubileuszowego Turnieju Staropolskich Gier Karcianych z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego pod Patronatem Starosty Międzychodzkiego oraz Burmistrza Międzychodzkiego. Organizatorem imprezy był Międzychodzki Klub Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra-Rej. Zawodnicy rozegrali partie Wielkiego Kopa,Czerwonej Baśki, Kaszebe Baśki, Czarnej Baśki, Kopa, Tysiąca i Skata. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Starosta Międzychodzki Julian Mazurek, natomiast w wręczaniu nagród uczestniczył Wicestarosta Jędrzej Schubert.

źródło zdjęć: www.miedzychod.naszemiasto.pl
autor: Krzysztof Sobkowski