Świętowaliśmy 15-lecie działalności WTZów w Kwilczu działajacych przy Stowarzyszeniu "Tęcza"

2 października 2018 r. w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie - Powiatowej Instytucji Kultury- miał miejsce Jubileusz 15 -lecia działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kwilczu.

Przypomnijmy, że Warsztaty utworzyło Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych TĘCZA w Kwilczu przy wsparciu Powiatu Międzychodzkiego. Działalność WTZ-y rozpoczęły w październiku 2003 roku. Obecnie WTZ-y działają prężnie w pięciu pracowniach terapeutycznych. Uczestnikami są mieszkańcy z całego powiatu. Warsztaty stworzyły szansę rozwoju osobom niepełnosprawnym, zdobycia umiejętności potrzebnych w życiu codziennym. Przede wszystkim stworzyły możliwość kontaktu z innymi osobami. Radość uczestników WTZ w Kwilczu, pozytywne zmiany w ich zachowaniu i osobowości są najlepszym świadectwem tego, że Warsztaty są bardzo potrzebne w naszym powiecie. Powiat corocznie dofinansowuje działalność WTZ-ów. Łącznie Powiat wsparł działalność WTZ-ów na kwotę ok. 0, 5 mln zł.

W uroczystości brali udział uczestnicy WTZ-ów wraz z rodzinami, pracownicy Warsztatów z Panią Iwoną Olejnik – kierownikiem Warsztatów na czele, Członkowie Stowarzyszenia z Prezesem Panią Danutą Januchowską, samorządowcy powiatu i gmin oraz przedstawiciele organizacji działających w zakresie pomocy społecznej. Powiat reprezentował Starosta Pan Julian Mazurek, sekretarz Powiatu M.Dorota Kiełbasa, Skarbnik powiatu Elżbieta Piechowiak oraz kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Międzychodzie Pani Grażyna Wyrembska.