Wspólnie z Gminą Mięzychód przbudowaliśmy drogę do m. Skrzydlewo

Dziś wraz z przedstawicielami gminy Międzychód otwiramy droge do Skrzydlewa - Inwestycę pn. „Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1719P Międzychód – Dzięcielin – Skrzydlewo, na odc. od drogi krajowej nr 24 do m. Skrzydlewo, na długości ok. 1200 m wraz z przebudową odcinka drogi gminnej nr 229510P Skrzydlewo – Dormowo”

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S. A. z  Szamotuł

Wartość brutto robót budowlanych wynosiła 794 847,98 zł z czego 678 tys. zł to koszt przebudowy samej drogi powiatowej, która została dofinansowana przez gminę Międzychód kwotą 280 tys. zł. Z budżetu powiatu przeznaczono na tę inwestycję blisko 400 tys. zł.  Koszt przebudowy odcinka drogi gminnej został całkowicie pokryty przez Gminę Międzychód w kwocie 117 tys. zł.

Zakres robót obejmował przebudowę drogi powiatowej nr 1719P na odcinku od krawędzi skrzyżowania drogi krajowej nr 24 do początku miejscowości Skrzydlewo, na dł. 1218 m oraz przebudowę drogi gminnej w m. Skrzydlewo na długości 107 m wraz z przebudową zatoki autobusowej.

Szczegółowy zakres robót obejmował: usunięcie zakrzaczeń z pasa drogi powiatowej, wykonanie warstwy wyrównawczej nawierzchni bitumicznej,  przebudowa istniejących zjazdów, wykonanie ścieku z prefabrykatów betonowych, wykonanie  poboczy gruntowych, wykonanie przepustu pod drogą powiatową nr 1719P, wykonanie barier energochłonnych na istniejącym przepuście, wykonanie oznakowania poziomego jezdni (linie krawędziowe) oraz umocnienie skarp drogi płytami betonowymi.