Zakończyliśmy projekt modernizacji rejestrów geodezyjnych,

e-usługi już dostępne dla interesantów!

Miło nam poinformować, że Powiat Międzychodzki zakończył pracę nad projektem ”Modernizacja i aktualizacja geodezyjnych rejestrów publicznych oraz udostępnienie elektronicznych usług w zakresie prowadzenia tych rejestrów” realizowanym w ramach Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W miniony czwartek podczas Sesji Rady Powiatu Międzychodzkiego zostały zaprezentowane efektu końcowe realizacji projektu modernizacji.

Chcemy przede wszystkim usunąć wszelkie bariery w dostępie do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego poprzez uruchomienie naszym interesantom e-usług. Realizacja projektu pozwoliła nam zwiększyć jakość oraz stopień wykorzystania danych przestrzennych dotyczących powiatu międzychodzkiego.

Realizacja projektu wpłynęła na rozwój i wprowadzenie e-usług, o możliwie najwyższych poziomach dojrzałości, które skierowane są do obywateli i przedsiębiorców zainteresowanym otrzymaniem informacji z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz do wykonawców prac geodezyjnych. Z usług e-geodezji skorzystać będą mogli także rzeczoznawcy czy komornicy.

W ramach projektu:

1. Wykonaliśmy modernizację i harmonizację danych ewidencyjnych w 56 obrębach ewidencyjnych na terenie całego powiatu
  2. Dostosowaliśmy bazy danych EGiB do obowiązujących standardów
  3. Wykonaliśmy cyfryzację zasobu geodezyjnego
  4. Założyliśmy i zmodernizowaliśmy na terenie całego powiatu 500 punktów poziomej osnowy geodezyjnej 3 klasy.
  5. Uruchomiliśmy  Geoportal (iGeoMap mirmy Geo-System Warszawa) z możliwością:
    • Przeglądania i wyszukiwania wybranych danych ewidencyjnych,
    • Zakup uproszczonego wypisu z rejestru gruntów oraz mapy zasadniczej w postaci elektronicznej (obsługa w pełni automatyczna z wykorzystaniem profilu zaufanego E-PUAP oraz płatności elektronicznych)
    • Zgłaszanie prac geodezyjnych oraz przygotowanie materiałów
    • Zapytania komornicze
    • Koordynacji usytuowania sieci uzbrojenia terenu (ZUD)
  1. Zmodernizowaliśmy pomieszczenie serwerowni :
  2. Zakupiliśmy nowy sprzęt komputerowy:
  1. Zwiększyliśmy dostępność, jakość oraz stopień wykorzystania danych przestrzennych dot. powiatu międzychodzkiego przez przedsiębiorców i obywateli

To, na co stawiamy jest ułatwienie naszym interesantom załatwienie spraw za pośrednictwem e-usług, co pozwala zaoszczędzić czas a także zużycie środków materialnych,
a w konsekwencji poprawić również stan środowiska naturalnego.

Dostęp do GeoPortalu:
Bezpośredni adres:
www.miedzychodzki.e-mapa.net

Przez stronę powiatu: www.powiatmiedzychodzki.pl

Projekt został dofinansowany ze środków Funduszy Europejskich w ramach Działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020:

• Całkowita wartość projektu
    2 726 903,47 zł