Eliminacje na szczeblu powiatowym
- rozsztrzygnięcie

24 kwietnia 2018 r. odbyły się Powiatowe Eliminacje w Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym. Powiat Międzychodzki co roku przy współpracy z Powiatową Komendą Policji oraz szkołami organizuje Turniej na szczeblu powiatowym. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych drużynowo zmagali się w części teoretycznej - test oraz części praktycznej, czyli rozpoznawanie nieprawidłowości zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym w specjalnie spreparowanym pojeździe. Na koniec uczestnicy musieli wykazać się sprawną jazdą na placu manewrowym. Dla uczniów jest to świetna zabawa, ale także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.
Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu eliminacji na szczeblu wojewódzkim, z najwyższą liczbą punktów przeszła drużyna z Zespołu Szkół w Sierakowie.

25 kwietnia 2018 r. w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym zmagali się uczniowie szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Ze względu na zgłoszenie się tylko jednej szkoły w kategorii szkoły podstawowe, uczniowie konkurowali indywidualnie tylko w części wiedzowej. Najlepszym wynikiem testu wykazał się Jakub Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzychodzie.

W kategorii gimnazja uczniowie walczyli o punkty drużynowe w części zarówno teoretycznej, jak i praktycznej na placu manewrowym w jeździe na rowerze po torze z przeszkodami.

Zwycięską drużyną okazali się być uczniowie Szkoły Podstawowowej nr 2 w Międzychodzie, która będzie reprezentować Powiat na szczeblu wojewódzkim Turnieju. Zespół Szkół w Sierakowie zajął II miejsce, różnicą zaledwie 3 punktów.

Laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy wszystkim uczestnikom bezpiecznej jazdy w ruchu drogowym!