Opracowanie prognozy wielkości przewozów pasażerskich i towarowych dla planowanych do rewitalizacji linii kolejowych nr 363 Rokietnica– Międzychód oraz nr 368 Szamotuły- Międzychód - podpisanie umowy

12 kwietnia 2018 r. podczas obrad Zarządu Powiatu została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Międzychodzkim a firmą „Blue Ocean”Business Consulting Sp. z o.o. z Warszawy, która wygrała przetarg na zamówienie publiczne dotyczące opracowania prognozy wielkości przewozów pasażerskich i towarowych dla planowanych do rewitalizacji linii kolejowych nr 363 Rokietnica– Międzychód oraz nr 368 Szamotuły- Międzychód.

Oferta tej firmy była najkorzystniejsza, spośród wszystkich zgłoszonych w przetargu, a jej kwota wynosi 71.340 zł brutto.

Do 16 lipca 2018 r. opracowanie powinno zostać wykonane, następnie odbędą się konsultacje społeczne,
a ostateczny termin odbioru zrealizowanego zadania przewidziany jest na 23 sierpnia 2018 r.

Oprócz przedstawicieli firmy „Blue Ocean” Business Consulting Sp. z o.o., w rozmowach na temat rewitalizacji linii kolejowych oraz wznowienia ruchu kolejowego wzięli udział: Remigiusz Grochowiak oraz Ryszard Pyssa - członkowie zespołu konsultacyjnego działającego na rzecz Powiatu Międzychodzkiego