szkolenie promujące zdrowie pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”

„Zdrowie dla wszystkich”
„MŁODZIEŻOWI LIDERZY ZDROWIA”

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia ” w dniu 06 kwietnia zorganizowano w Klubie „Pod Gruszą” w Międzychodzie  szkolenie promujące zdrowie pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich” na które zaproszono przedstawicieli młodzieży z czterech szkół ponadgimnazjalnych. powiatu międzychodzkiego. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, Nr 2, Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie i Zespołu Szkół w Sierakowie. Podczas 6 godzinnych warsztatów edukacyjno-informacyjnych prowadzono szeroko rozumianą prewencję prozdrowotną z zakresu zdrowego stylu życia, profilaktyki HIV, nowotworowej: raka piersi i szyjki macicy oraz cewy nerwowej. Przekazano młodzieży aktualną wiedzę na temat HIV i AIDS, dane epidemiologiczne dotyczące nowych zakażeń oraz najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie, prowadzono naukę samobadania piersi.

Zachęcono młodzież do przekazywania zdobytej wiedzy w dalszej edukacji rówieśniczej.

Podsumowując stwierdzono zaangażowanie uczestników, którzy chętnie podejmowali dyskusje, zadawali pytania, rozszerzali proponowane tematy. Bardzo dobrze pracowali nad określonymi zagadnieniami zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Dzielili się nie tylko wiedzą oraz indywidualnymi doświadczeniami, ale co najważniejsze – osobistymi refleksjami.

W przedsięwzięciu wzięło udział 20 uczniów. Każdy z uczestników otrzymał pakiet edukacyjny z materiałami szkoleniowymi, Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu długopis z logo organizatora oraz notes ufundowany przez Wydział Promocji Gminy w Międzychodzie.

Powyższe przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu organizacyjnym Starostwa Powiatu i Gminy w  Międzychodzie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie serdecznie dziękuje:

1. Specjalistom za przeprowadzenie szkoleń problemowych.

2.Staroscie Powiatu za wsparcie finansowe, Burmistrzowi Międzychodu i jego pełnomocnikowi ds. uzależnień za zabezpieczenie lokalowe i cateringowe, Kierownikowi Wydziału Promocji Gminy w Międzychodzie za przekazanie notesów oraz pracownikom Ośrodka  ds. uzależnień przy ul Zamkowej 1 w Międzychodzie za  pomoc przy organizacji szkolenia.

Anastazja Krysztofek-Kinal

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna