Biegi Przełajowe w Kamionnie

4 października br., po raz 14. W Kamionnie odbyły się Biegi Przełajowe im. Powstańców Wielkopolskich. Organizatorem zawodów był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionnie. Patronat nad imprezą przyjęli Burmistrz Międzychodu – Krzysztof Wolny, Starosta – Julian Mazurek i Fundacja Obchodów 750-lecia Kamionny.

W tegorocznej edycji biegów wystartowała rekordowa liczba biegaczy – łącznie 450 osób. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół powiatu międzychodzkiego oraz reprezentanci Gimnazjum w Zespole Szkół Sióstr Urszulanek w Pniewach. Najmłodszą grupę stanowiły przedszkolaki z Kamionny i Łowynia, a najstarszą nauczyciele i rodzice startujący w biegu otwartym. W klasyfikacji zespołowej wśród uczniów szkół podstawowych zwyciężyły reprezentacje dziewcząt i chłopców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamionnie. W kategorii szkół gimnazjalnych – zwyciężyła reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół DWÓJKA oraz reprezentacja chłopców Zespołu Szkół JEDYNKA.

W biegu otwartym jako pierwsi na mecie zameldowali się Agnieszka Buśko i Patryk Kieryluk. Warto też wyróżnić trzech nauczycieli, którzy mają na swoim koncie start we wszystkich edycjach biegu – Przemysław Sobkowski, Krzysztof Bławat i Ireneusz Sochacki, który jest inicjatorem i z ramienia szkoły organizatorem biegów.

Uczestników powitał i życzył powodzenia w biegach Wicestarosta Powiatu Międzychodzkiego Jędrzej Schubert. Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy dbali o bezpieczeństwo i właściwą organizację imprezy – nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i strażakom z OSP w Kamionnie.