Po raz kolejny w Klubie „Pod Gruszą” Międzychodzie ul. Zamkowa 2przeprowadzono szkolenie Młodzieżowych Liderów Zdrowia, adresowane do uczniów oddziałów gimnazjalnych naszego powiatu. Prowadzona była szeroko rozumiana prewencja prozdrowotna. Promowano zdrowy styl życia jako alternatywę do niebezpiecznych dla zdrowia i życia zachowań. Lekarz kardiolog przedstawił skutki zdrowotne nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży oraz profilaktyki WZW A. Natomiast edukator z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzychodzie, przeprowadzili warsztaty edukacyjno - informacyjne dotyczące profilaktyki antytytoniowej i uzależnień, omówili problem dopalaczy i konsekwencje ich spożywania.

W przedsięwzięciu wzięło udział 21 uczniów. Każdy z uczestników otrzymał pakiet edukacyjny z materiałami szkoleniowymi, długopis z logo organizatora, kalendarzyk kieszonkowy, brelok GMINY Miedzychód oraz Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie serdecznie dziękuje:

1.Specjaliście: lekarzowi Leszkowi Grzesiakowi z SPZOZ w Międzychodzie za  przeprowadzoną edukację młodzieży z zakresu promowania zdrowego stylu życia .

2. Burmistrzowi Sierakowa za wsparcie finansowe.

3. Burmistrzowi Międzychodu za zabezpieczenie lokalowe i cateringowe.

4.Kierownikowi Wydziału Promocji Miasta i Gminy w Międzychodzie za przekazanie gadżetów promujących miasto Miedzychód

5. Pracownikom Ośrodka  ds. uzależnień przy ul Zamkowej 1 w Międzychodzie za  pomoc przy organizacji szkolenia.