Wyposażenie Szkoły Podstawowej funkcjonującej w  Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Międzychodzie w pomoce dydaktyczne w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.

Powiat Międzychodzki pozyskał dotację na wyposażenie Szkoły Podstawowej funkcjonującej w  Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Międzychodzie w pomoce dydaktyczne w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.

Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym

nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich zdefiniowanymi

potrzebami, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia

o możliwościach wykorzystania nowych technologii. Wyposażenie lub doposażenie szkół

w pomoce dydaktyczne w ramach Programu umożliwi szerokie wykorzystywanie TIK

i doprowadzi do upowszechnienia interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych

z różnych przedmiotów, a tym samym będzie wspomagać proces kształcenia uczniów

w szkołach. Podniesienie kompetencji oraz poszerzenie wiedzy o możliwościach urządzeń

cyfrowych w konsekwencji będzie miało wpływ również na rozwój poznawczy i społeczny

uczniów, a także ich nauczycieli. Ważnym aspektem i celem dodatkowym Programu jest również

umożliwienie uczniom rozwijania ich zainteresowań i uzdolnień w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Środki dotacyjne w wysokości 14.000 zł wraz z wkładem własnym powiatu w kwocie 3.500 zł mogą zostać przeznaczone na zakup tablicy interaktywnej w dwóch wariantach: a) tablicę z projektorem ultrakrótkoogniskowym, b) samą tablicę bez projektora ultrakrótkoogniskowego,  projektora lub projektora ultrakrótkoogniskowego, głośników lub innego urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku oraz interaktywnego monitora dotykowego o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali. Wraz z zakupem sprzętu szkoła zobowiązane jest do realizacji szeregu zdań merytorycznych związanych z doskonaleniem zawodowym nauczycieli oraz realizacją zajęć z uczniami.