Zarząd Klubu Kontra – Rej na zwraca się z prośbą o zgłaszanie się chętnych do gry w skata z całego powiatu międzychodzkiego pod nr tel. 608 282 676 w terminie do 5 grudnia 2017.

Po sporządzeniu listy chętnych do gry  zorganizowane zostanie spotkanie organizacyjne.

Wracamy do gry w skata

Skat to staropolska gra karciana ogromnie popularna w Polsce jej rozwojem zajmuje się Polski Związek Skata, którego siedzibą są Katowice. W skata w Polsce gra kilka tysięcy miłośników tej gry.

W dniach od 6 do 15 października 2017 w Wiśle w Hotelu Gołębiewski odbyły się mistrzostwa Europy organizowane przez Polski Związek Skata.

Polscy zawodnicy to czołówka rozgrywek europejskich i światowych.

Skat to ulubiona gra międzychodzian w okresie międzywojennym i po II wojnie światowej, aż do 80 lata XX wieku.

W skata w Międzychodzie grali między innymi Dominik Początek, Zenon Grzesiak, Berkowski. Obecnie grę tą w naszym mieście kultywują między innymi Czesław Szukalski, Sylwester Grynczek.

W czerwcu 2017 roku Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze MKSGK               i U Kontra – Rej w Międzychodzie w swojej uchwale przyjęło między innymi zadanie utworzenia sekcji skata.

Z tej racji Zarząd Klubu Kontra – Rej na zwraca się z prośbą o zgłaszanie się chętnych z całego powiatu międzychodzkiego pod nr tel. 608 282 676 w terminie do 5 grudnia 2017. Po sporządzeniu listy chętnych do gry w skata zorganizowane zostanie spotkanie organizacyjne.

Serdecznie zapraszamy!

Zarząd MKSGK i U Kontra Rej w Międzychodzie.