youtube

AP Warta Międzychód - Zjednoczeni Kaczory 0:7 (0:1)

 

Po zaciętej i wyrównanej pierwszej połowie, gdzie oba zespoły miały okazje bramkowe, drugą połowę tego meczu, nasze dziewczyny, muszą jak najszybciej zapomnieć. Mecz o dwóch różnych połowach meczu. Porażka może i zasłużona, ale za zbyt wysoka. Trudno , zbieramy doświadczenie , a za grę wszystkim zawodniczkom należy się szacunek. Sumując to spotkanie, wygrał zespół, który na tą chwilę, był piłkarsko lepszy i ma większy potencjał kadrowy, Nowa zawodniczka jakim była 27 letnia Ula Lewicz , nie miała może zbytniego wsparcia od młodszych koleżanek [być może brak Gosi Gałężewskiej był widoczny] , a mimo wszystko , kilkakrotnie pokazała, że może być w przyszłości dużym wzmocnieniem. Zapewne szkoda nie wykorzystanych okazji bramkowych w pierwszej połowie Ali i Julii, które mogły nieco zmienić obraz gry. Niestety w futbolu, trzeba umieć wykorzystywać takie sytuacje , czego nie zabrakło dziewczynom z Kaczor, które dopiero po godzinie gry, rozstrzygnęły losy tego meczu. Dodatkowo nasz zespół, nie wytrzymał ostrego tempa, narzuconego przez siebie w pierwszych 40' min. meczu, a i wyjątkowo, dotychczasowy silny punkt drużyny, bramkarka AP Warty Girls rozegrała , chyba najsłabszy mecz w jesiennych meczach, co skrupulatnie wykorzystały rywalki. W zespole Warty Girls jest jedna zasada, wygrywa i przegrywa cały zespół i nie można zapominać, że jest to rok/sezon nauki, błędów i zbierania doświadczeń. To spotkanie, przegrał cały zespół, który grał jak równy z równym, tylko przez pierwszą część meczu.

W historycznym debiucie dla naszego klubu. miasta i powiatu, kończymy rundę jesienną na bardzo dobrym 6 miejscu w tabeli i zważywszy na to ,że jesteśmy najmłodszą drużyną tej ligi, to zapewne spory sukces i dziewczyny jak i kibice/rodzice , mogą być dumni z ich postawy. Sukcesem trenera jak i samych zawodniczek, jest to , że w zespole nie ma poważnych kontuzji, ale to efekt okresu przygotowań i treningów, niestety dla małej [na szczęście] grupki zawodniczek, przybycie na treningi, stanowi nie lada wyczyn i wysiłek....!!! Niebawem podsumujemy ten udany rok, nie tylko III Galą Piłkarską, która odbędzie się 10.12.2017 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej.

 

Teraz zespoły dziewcząt, odbywać zajęcia będą na orliku przy stadionie dwa razy w tygodniu [gr.starsza i młodsza] , grając dodatkowo kilka sparingowych gier i uczestniczyć w kilku turniejach halowych min. 16-12-2017 WOMEN CUP II MIĘDZYCHÓD 2017 !!! a także w Halowych Mistrzostwach Wlkp juniorek, w Turniejach Halowych w Stęszewie [listopad], Śremie [luty] i Kościanie [luty].

 

więcej informacji na stronie facebooka AP Warta Girls Międzychód