W dniu 20 września 2016 r. Starosta Międzychodzki Julian Mazurek dokonał odbioru robót budowlanych inwestycji pod nazwą: „Remont drogi powiatowej nr 1733P Prusim – Kurnatowice – Zawada, na odcinku Zawada – Kurnatowice, na dł. 990 m.”

Przedsięwzięcie polegało na odtworzeniu pierwotnych parametrów drogi powiatowej nr 1733P na odcinku o najgorszym staniem technicznym. W ramach zadania wykonano: wykopy i warstwy konstrukcyjne pod poszerzenie jezdni bitumicznej, nowe warstwy nawierzchni bitumicznej gr. 3 cm (wiążąca) i gr. 5 cm (ścieralna) na zmiennej szerokości (w zależności od warunków terenowych - od 5,1 do 6,1 m), pobocza gruntowe oraz ustawino stalowe bariery energochłonne. Całkowity koszt inwestycji wyniósł: 250 705zł brutto, a wykonawcą robót budowlanych była firma SKANSKA. S. A. z siedzibą w Warszawie.