Obóz w Barlinku

W dniach od 5 do 18 lipca 2017 Międzychodzkie Towarzystwo Turystyki i Sportów Wodnych było organizatorem Obozu Sportowego Żeglarskiego w Barlinku. Obóz był podsumowaniem cyklu szkolenia Sekcji Żeglarskiej oraz realizacją zadania publicznego Gminy Międzychód z zakresu wspierania edukacyjnej opieki wychowawczej i dedykowany członkom Sekcji Żeglarskiej MTTiSW – Grupy Sport. Tym sposobem międzychodzkie Omegi POL 224 i 272, Cadet o groźnej nazwie Rekin oraz osiem optymistów zagościły nad jeziorem Barlinieckim w gościnie Klubu Żeglarskiego Sztorm. Pod okiem trenerów z obu klubów odbył się cały tygodniowy cykl zajęć praktycznych i teoretycznych, w pozostałe dni międzychodzianie szkolili się jak zawsze pod okiem Pawła Piepiory, który był kierownikiem obozu i trenerem grupy. Można powiedzieć, że pływamy niemal co dzień na jeziorze Miejskim w Międzychodzie, ale ten akwen daje nam zupełnie inne możliwości – powiedział Paweł Piepiora – jest dużo większy, z różnorodnymi warunkami jakich nie spotykamy u nas, gdyż zjawisko choć by fali jest u nas rzadkie. Wróciliśmy do podstaw, aby starsi przypomnieli sobie początki, a młodsi je poznali. Bardzo cenne były wspólne treningi z kolegami z Barlinka, a także ich podzielenie się wiedzą, szczególnie o klasie Cadet, która u nas pojawiła się w maju tego roku. Młodzież była zadowolona z obozu , a udział w regatach pod jego koniec potwierdził celowość organizacji tej formy szkolenia. Na obozie poza treningami były też i atrakcje takie jak wspólny rejs obozu na DZ, wieczorki szantowe, poznanie okolicy. Teraz dalsze treningi i regaty.

Więcej zdjęc -----> https://www.facebook.com/MTTiSW/