Spotkanie z przedstawicielami samorządu województwa wielkopolskiego

5 września br. z inicjatywy Starosty Międzychodzkiego Juliana Mazurka odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządu województwa wielkopolskiego: Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Wojciechem Jankowiakiem, Dyrektorem Wielopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawłem Katarzyńskim oraz Prezesem Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią Sp. z o.o. Andrzejem Bobrowskim. W spotkaniu wziął udział senator Filip Libicki, a także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, instytucji powiatowych, Nadleśnictw oraz organizacji pozarządowych. Głównym tematem było przekazanie informacji na temat zadań wojewódzkich realizowanych na terenie naszego powiatu: budowy mostu na rz. Warcie w Międzychodzie i w Sierakowie, remontów dróg i chodników wojewódzkich. W drugiej części omówione zostały kierunki rozwoju odnawialnych źródeł energii w Wielkopolsce oraz możliwości korzystania ze środków UE w tym zakresie. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Podczas dyskusji uczestnicy mogli zadawać bezpośrednio pytania i dowiedzieć o planach na następne lata związane z realizacją zadań wojewódzkich na naszym terenie. Po spotkaniu w sali sesyjnej goście udali się do Zakładu Międzychód Nowicka sp. j., by zapoznać się z nowoczesną linią technologiczną i zakresem produkcji.