Światowy Dzień bez Tytoniu

W dniu 30 maja br. zainaugurowano obchody tegorocznego Światowego Dnia bez Tytoniu. We współdziałaniu z Dyrekcją, koordynatorem wychowania zdrowotnego, młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego, przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzychodzie zorganizowano akcję profilaktyczną pt. „Stop palaczom na drodze”. Przedsięwzięcie adresowane było do kierowców - policjanci zatrzymywali ich, a młodzież zwracała im uwagę na wpływ nikotyny na organizm człowieka, wręczała materiały antynikotynowe, natomiast przedstawiciel Powiatowego Inspektora Sanitarnego przeprowadzał pomiary na obecność tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz prowadził działania informacyjno-edukacyjne. Każdy z uczestników przedsięwzięcia w celu upamiętnienia akcji prewencyjnej otrzymał długopis z logo PSSE.

W bezpośrednim działaniu uczestniczyło 15 kierowców.

więcej zdjęć z tego wydarzenia  ------------> https://www.facebook.com/powiatmiedzychodzki/