GORZÓW SZUKA SWOJEJ TURYSTYCZNEJ DROGI ROZWOJU.
POCIĄGI RETRO 2017

Już trzeci rok z rzędu we współpracy z Instytutem Rozwoju i Promocji Kolei w Poznaniu, a od ubiegłego roku również z samorządami z Międzychodu, Skwierzyny, Bogdańca, Deszczna I Przytocznej oraz organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem Komunikacja Org., Gorzowskim Klubem Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych w Gorzowie Wlkp. oraz Międzychodzkim Klubem Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra – Rej, Miasto Gorzów jest współorganizatorem produktów turystycznych pod nazwą Pociągi Retro.

W 2017 roku zorganizowane zostaną trzy pociągi, w następujących terminach:

• 18.06.2017 roku – pociąg retro Przystań i Bogdan z zabytkowym parowozem z Wolsztyna (na trasie Międzychód – Wierzbno – Przytoczna – Skwierzyna – Deszczno - Gorzów Wlkp. – Bogdaniec i z powrotem). Wyjazd  z Międzychodu godz. 11:30, przyjazd do Gorzowa Wlkp. godz. 13:00 (peron IV). Wyjazd z Gorzowa Wlkp. pociągu retro Bogdan do Bogdańca godz. 13:30 – przyjazd do Bogdańca ok. godz. 13:50. W drogę powrotną do Gorzowa Wlkp. pociąg wyruszy ok. godz. 14:30 – przyjazd do Gorzowa Wlkp. ok. godz. 14:55. W drogę powrotną do Międzychodu pociąg wyruszy o godz. 15:00. Planowany przyjazd do Międzychodu godz. 16:30. Na trasie z Międzychodu do Gorzowa Wlkp. pociągiem retro Przystań  i w drodze powrotnej, podróżować będzie grupa turystów angielskich w liczbie około 50 osób. Tak jak w ubiegłym roku na pokładzie pociągów Przystań i Bogdan (w wydzielonym wagonie) rozgrywany będzie czwórmecz w staropolskich grach karcianych Czerwona Baśka i Kop z udziałem ośmioosobowych drużyn z Kościana, Przeźmierowa k/Poznania, Międzychodu i Gorzowa Wlkp. Na stacjach w Międzychodzie, Gorzowie Wlkp. oraz w Bogdańcu zorganizowane zostaną imprezy towarzyszące. Ciekawostką w Bogdańcu będzie tankowanie parowozu przez miejscowych strażaków. Pociągi retro Przystań i Bogdan z zabytkowym parowozem stanowić będą Zwiastun organizacji Dni Gorzowa 2017 oraz obchodów 760 lat lokacji Miasta zaplanowanych na 1-2.07.2017. Patronat nad organizacją pociągu objęła Pani Elżbieta Polak Marszałek Województwa Lubuskiego.

Kolejne Pociągi Retro realizowane zostaną w następujących terminach:

• 12 sierpnia 2017 – pociąg retro Drwal z zabytkowym parowozem z Wolsztyna na trasie Gorzów Wlkp. – Deszczno  – Skwierzyna – Przytoczna – Wierzbno – Międzychód i w drodze powrotnej. wraz z Instytutem Rozwoju i Promocji Kolei w Poznaniu V Parady Lokomotyw. Zgodnie z tradycją w Międzychodzie wokół stacji 9.09.2017 – Pociąg retro Borowik na trasie Gorzów Wlkp. – Deszczno – Skwierzyna – Przytoczna – Wierzbno – Międzychód i z powrotem do Gorzowa Wlkp.

Szczegółowe informacje o pociągach retro można uzyskać na stronie internetowej Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei w Poznaniu, w tym również w sprawie zakupu biletów. www.turkol.pl oraz w Urzędzie Miasta tel. 95 7355 759 lub 608 282 676.