Uroczystości 80-lecia OSP w Kwilczu

13 maja 2017r. w Kwilczu odbyły się uroczyste obchody 80-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwilczu oraz świętowano Dzień Strażaka. Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą oraz przemarszem wraz z orkiestrą na plac przy Zespole Szkół, gdzie odbyła się część oficjalna. Władze Powiatu Międzychodzkiego reprezentował Wicestarosta Jędrzej Schubert, który wygłosił przemówienie, składając życzenia i gratulacje wszystkim Druhnom i Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwilczu oraz podziękowania za codzienną gotowość do niesienia pomocy i ratunku potrzebującym podczas pożarów i innych zdarzeń.

Podczas jubileuszowych obchodów odbyło się także wręczenie awansów oraz odznaczeń strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie i ochotników z powiatu międzychodzkiego.