youtube

"Drzwi otwarte" 2017

 

Jak co roku w międzychodzkich szkołach ponadgimnazjalnych odbyła się akcja promocyjna umownie nazywana „Dniem otwartych drzwi”.

W tym dniu uczniowie wraz z gronami pedagogicznymi w ciekawy i atrakcyjny sposób przedstawiają ofertę edukacyjną oraz życie szkół przyszłym uczniom. Do udziału w akcji zaproszeni zostali gimnazjaliści z terenu powiatu oraz tradycyjnie z gimnazjów w Pszczewie oraz Przytocznej. Dla uczniów spoza Międzychodu i Sierakowa Starostwo Powiatowe w Międzychodzie zorganizowało przejazd.

Po raz pierwszy „połączone siły” Zespołu Szkół Nr 1 w Międzychodzie oraz Zespołu Szkół Nr 3 w Międzychodzie pod nowym szyldem Zespołu Szkół Technicznych w Międzychodzie wspólnie zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną.

Uczniowie zachęcali gimnazjalistów wizualizacjami przestrzennymi połączonymi z prezentacjami multimedialnymi, przekonywali  jak ciekawie i mądrze wykorzystać właściwości naszego regionu. Swoje nieprzeciętne umiejętności prezentowali informatycy, żywieniowcy, ekonomiści, rolnicy  oraz przyszli specjaliści od zagadnień związanych z ruchem turystycznym i hotelarstwem, którzy w atrakcyjnej oprawie sprzętowej zachwalali atuty swoich profesji.   Uczniowie prezentowali poszczególne kierunki kształcenia aranżując szkolne korytarze na biura, tereny zielone, pracownie informatyczne i multimedialne,  pokoje hotelowe oraz lokale gastronomiczne.

Zespół Szkół Nr 2 zaprezentował ofertę swojej szkoły oraz dał przykład swoich talentów artystycznych - tanecznych, jak i aktorskich. Prezentowano liczne zawody i profesje organizując pokazy poszczególnych specjalności. Do podjęcia nauki w zawodach rzemieślniczych zachęcał w tym dniu Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych oraz pracodawcy.

Liceum Ogólnokształcące prezentowało dorobek szkoły na różnych płaszczyznach oraz korzyści płynące z podjęcia i ukończenia nauki w tej szkole, która z roku na rok podnosi zarówno poziom edukacyjny, jak i wzbogaca bazę dydaktyczną – boisko wielofunkcyjne. Promocja licealna wzbogacona była licznymi prezentacjami naukowymi z wykorzystaniem najnowszego sprzętu multimedialnego oraz pomocy naukowych pozyskanych w ramach realizowanych licznych projektów edukacyjnych oraz współpracy z ośrodkami akademickimi.  Przybyłych na promocję gimnazjalistów witał szkolny zespół muzyczny coverami największych rockowych przebojów wszechczasów.
W przygotowanej multimedialnej prezentacji nie zabrakło również informacji na temat licznych sukcesów uczniów  na szczeblu lokalnym oraz całego kraju zarówno w dziedzinie kultury, jaki i sportu oraz działalności społecznej.

Zespół Szkół w Sierakowie również zaprezentował swoje mocne strony zachęcając do podjęcia nauki zarówno gimnazjalistów z sierakowskiego zespołu, jak i uczniów z gimnazjów z powiatu międzychodzkiego i szamotulskiego. Sierakowianie prezentowali swoje rozliczne talenty, historię i tradycję szkoły sięgającą lat przedwojennych oraz aktualne atuty i korzyści płynące z podjęcia nauki w szkołach sierakowskiego zespołu. Gości  przywitał ich występ szkolnego zespołu muzycznego, po którym młodzież udała się na poczęstunek do pracowni żywienia. Następnie uczniowie (podzieleni na grupy) brali udział w zajęciach z sieciarstwa w ramach promocji zawodu technik rybactwa śródlądowego, obejrzeli też szkolną Izbę Tradycji Szkoły Rybackiej. Odbyła się również prezentacja użytkowania maszyn rolniczych, tak więc promocja dotyczyła wszystkich zawodów w których kształci się w Zespole Szkół w Sierakowie.

Wielu spośród odwiedzających gimnazjalistów było pod wrażeniem przygotowanych prezentacji i w rozmowach podkreślali wielki rozmach akcji oraz bardzo atrakcyjną formę prezentacji. Wielu z nich już teraz zadeklarowało chęć kontynuowania  nauki w naszych szkołach. Mamy nadzieję, iż deklaracje te potwierdzą się we wrześniu.

 

więcej zdjęć ---->  https://www.facebook.com/pg/powiatmiedzychodzki/photos/?tab=album&album_id=1138509266294812

 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • eBOI
 • RADA
 • pomoc prawna
 • kolejkowanie

 • Geoportal powiatu
 • Mapa powiatu
 • Kraina 100 jezior
 • Telewizja Wielkopolska
 • Galerie zdjęć
 • PTI