Wspólne rodzinne treningi - Kluby Sportowe Orange

Kluby Sportowe Orange zachęcają rodziców do sportu!

Wspólny trening dzieci i rodziców w Międzychodzie

Rodzice są dla dzieci największym autorytetem – nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange bardzo chcieli włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. Wspólne rodzinne treningi zorganizowane zostaną łącznie w 50 miejscowościach. Jeden z nich odbył się wczoraj w Międzychodzie.

W miejscowości Międzychód, wczoraj o godzinie 17:00 rozpoczął się trening rodzinny w towarzystwie Trenerów Orange. Zajęcia zorganizowane zostały w Hali Widowiskowo Sportowej, ul. Dworcowa 22. Trening był otwarty dla wszystkich zainteresowanych, miał na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycje i odnaleźć wspólną sportową pasję.

Pierwsza część zajęć miała charakter ogólnorozwojowy. Druga była sprofilowana pod dyscyplinę sportową rozwijaną w klubie – koszykówkę. Na spotkaniu poza liczną młodzieżą z klubu pojawili się ćwiczący rodzice oraz liczne grono kibiców. Trening rodzinny udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu trenerów i zawodników MKS Sokół Międzychód w program Kluby Sportowe Orange. Jak powiedział trener klubu, Sławomir Szulczyk – To była świetna zabawa dla dzieci i rodziców. Pokazaliśmy, że sport potrafi zbudować bliższe relacje w rodzinie i nie tylko. Wszyscy zgraliśmy się i z pewnością to nie ostatnie spotkanie tego typu w naszym klubie.

Bogumił Głuszkowski, jeden z Trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami. – Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Rodzice powinni przełamać się i zrozumieć, że to oni są dla dziecka, a nie odwrotnie. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.

Trening z rodzicami w Międzychodzie jest jednym z pięćdziesięciu, które zostaną przeprowadzone w tym roku w ramach najnowszej edycji Klubów Sportowych Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.

To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski biorących w nim udział ma szansę wygrać7wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

www: http://biuroprasowe.orange.pl

Dodatkowe informacje o Klubach Sportowych Orange

Kluby Sportowe Orange to program, w ramach którego przekazano specjalistyczny sprzęt sportowy 100 klubom zrzeszającym młodych zawodników pochodzących głównie z małych miejscowości oraz terenów wiejskich. Obecnie Orange regularnie wspiera kluby merytorycznie i dba o ich dalszy rozwój. Kluby Sportowe Orange umacniają i poszerzają zamiłowanie do sportu w pięciu dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, piłce ręcznej i lekkoatletyce. Pomoc merytoryczną programu zapewniają ambasadorzy oraz ikony polskiego sportu: Milena Radecka, Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Tomasz Jankowski oraz Marcin Urbaś.

Więcej informacji o programie Kluby Sportowe Orange

klubysportoweorange.pl