Profilaktyczny Program Przeciwdziałania Uzależnieniu - Punkt Zdrowia w Zespole Szkół nr 2 w Międzychodzie

W związku z realizacją ogólnopolskiego Profilaktycznego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych oraz zbliżającym się Światowym Dniu bez Palenia Tytoniu – w Zespole Szkół nr 2 w Międzychodzie została przeprowadzona akcja bezpłatnych pomiarów poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz ciśnienia tętniczego krwi. Badania zostały przeprowadzone przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzychodzie. Miały one na celu uświadomienie młodzieży o zagrożeniach płynących na skutek palenia papierosów - badania smokolayzerem oraz prowadzenia niezdrowego trybu życia, między innymi brak aktywności fizycznej - badanie ciśnienia krwi. Uczniowie uzyskali praktyczne porady oraz odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Całość akcji dopełniał udział w konkursie wiedzy o zdrowiu. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnicy otrzymali długopis z logo organizatora. Stanowisko informacyjno-edukacyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony społeczności szkolnej.
Punkt odwiedziło 28 osób ( młodzież, nauczyciele, kadra obsługi )