youtube

Rozwój infrastruktury społecznej Powiatu Międzychodzkiego poprzez termomodernizację budynku Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach etap I. 

Rządowy Fundusz POLSKI ŁAD Program Inwestycji Strategicznych

Przewidywana wartość inwestycji: 4.990.000,00

Deklarowana kwota udziału własnego: 748.500,00

Procentowy udział własny: 15,00%

Kwota wnioskowanych środków: 4.241.500,00

Przewidywany termin zakończenia inwestycji: 30.09.2024 r.

Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach etap I polegać będzie na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz okien fasadowych w budynku głównym i budynku pawilon. Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku (kobiet i mężczyzn), z liczbą miejsc rzeczywistych 135 i wpisany do Rejestru Domów Pomocy Społecznej pod pozycją nr 55 – zezwolenie na prowadzenie Domu wydane na czas nieokreślony, zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego z dnia 20 grudnia 2005 r., [znak: PS.II.-9013/3/2001]. Dom jest jednostką organizacyjną Powiatu Międzychodzkiego. Dom świadczy usługi: bytowe, opiekuńcze i wspomagające, których zakres jest zgodny ze standardami określonymi dla tego typu domu, w oparciu o indywidualne potrzeby Mieszkańca Domu. Kompleks Domu stanowią następujące budynki: 1) główny o powierzchni 5534 m2, 2) pawilon o powierzchni 720 m2, 3) techniczny o powierzchni 475 m2 i mieszkalny o powierzchni 150,90 m2. Budynek główny i pawilon oraz ich otoczenie nie mają barier architektonicznych.

Istniejąca stolarka okienna i drzwiowa oraz okna fasadowe są z lat 90 XX wieku. Ich wymiana jest konieczna, ponieważ są nieszczelne i nie spełniają żadnych norm, co potwierdził wykonany audyt energetyczny. Istniejące nieszczelności powodują, że jesienią i zima szybko ucieka ciepłe powietrze, pomieszczenia się wychładzają, co przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie. A latem pomieszczenia szybko nagrzewają się. Wpływa to na słaby komfort termiczny dla Mieszkańców Domu Pomocy, ponieważ z wiekiem obniża się próg wrażliwości termicznej, zarówno na odczuwanie chłodu, jak i ciepła. Niewłaściwe jest również ich działanie, np. zacinają się lub wymagają użycia siły podczas otwierania i zamykania. Wymiana starych okien na nowe przyniesie wiele korzyści. Nowe stolarka okienna i drzwiowa będzie stanowiła lepszą ochronę przed utratą ciepła z wnętrza pomieszczenia. Lepsza termoizolacja przekłada się wprost na oszczędności przy ogrzewaniu budynków. Poprawi się również komfort ich użytkowania przez Mieszkańców naszego Domu. Zaprojektowane nowe okna i drzwi będą spełniały aktualne standardy energooszczędności i funkcjonalności, co podniesie jakość funkcjonowania obiektu. 

 

 

 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • eBOI
 • RADA
 • pomoc prawna
 • kolejkowanie

 • Geoportal powiatu
 • Środki finansowe z budżetu państwa
 • Telewizja Wielkopolska
 • Galerie zdjęć
 • PTI