Nie daj szansy AIDS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie informuje, iż  w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się XX edycja wojewódzkiego konkursu pod hasłem „Nie daj szansy AIDS” dot. profilaktyki HIV/AIDS. Zadanie konkursowe polegać będzie na wykonaniu przez uczniów szkół ponadpodstawowych fotografii, która będzie propagowała wiedzę na temat profilaktyki zakażeń HIV                 i chorób przenoszonych drogą płciową.

1. Ramy czasowe konkursu: 24.10.2022 r. - 20.12.2022 r.
  1. Etap szkolny: 24.10.2022r. - 15.11.2022r.
  2. Etap powiatowy: 16.11.2022r. - 22.11.2022r.
  3. Etap wojewódzki: 23.11.2022r. - 20.12.2022r.
  4. Posiedzenie wojewódzkiej komisji konkursowej – do 28.11.2022r.
  5. Ogłoszenie wyników i prezentacja prac laureatów na profilu Facebook oraz stronie internetowej WSSE w Poznaniu nastąpi w dniu 01.12.2022r.
  1. Zadanie dla uczestników konkursu

1.  Wykonanie fotografii na temat profilaktyki HIV/AIDS,  która:

-      wskazuje na bezpieczne zachowania chroniące przed zakażeniem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową,

-      zachęca do wykonania testu na HIV po każdej sytuacji  ryzykownej.

1. Pracę konkursową należy wykonać w formie elektronicznej, w wersji czarno-białej lub kolorowej, wersję ostateczną należy zapisać w formacie graficznym JPG. lub PMG.
  2. Organizator konkursu dopuszcza komputerową obróbkę pracy konkursowej w dowolnym programie graficznym oraz uzupełnienie jej o elementy graficzne.
  3. Fotografię można wykonać za pomocą dowolnego sprzętu do utrwalania (rejestracji) obrazów.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu międzychodzkiego. W etapie powiatowym komisja konkursowa wyłoni 1, 2 i 3 miejsce. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Partnera - Starostwo Powiatowe w Międzychodzie.