youtube

WOŚP przekazała sprzęt do międzychodzkiego szpitala. W ramach 47. Konkursu ofert do szpitala trafił aparat USG wart około 100 tysięcy złotych oraz łóżka dziecięce i młodzieżowe

Międzychodzki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został rozwiązany. To czas, kiedy wszystko już jest podliczone i można powoli zacząć planować 26. Finał WOŚP w Międzychodzie. Machina związana z organizacją finału w mieście powiatowym jeszcze nie spoczęła. W poniedziałek do Szpitala Powiatowego w Międzychodzie dotarła pierwsza przesyłka – aparat USG, który od teraz doposaży oddział pediatryczny. W poniedziałek personel medyczny został przeszkolony w celu poprawnego użytkowania sprzętu. Jak mówi dyrektor szpitala - nowy sprzęt zastąpi stary

To nie koniec prezentów. Do końca lutego szpital otrzyma również od fundacji Jurka Owsiaka dziesięć nowych specjalistycznych łóżek dziecięcych oraz osiem młodzieżowych, które zastąpią te służące tam od wielu lat. 
W ramach 47. Konkursu Ofert przeprowadzonego przez Fundację WOŚP w Warszawie Szpital Powiatowy w Międzychodzie znalazł się wśród 218 obdarowanych placówek w całej Polsce. To wielki sukces nas wszystkich! 
Zakup nowych urządzeń, które między innymi trafią do nas sfinansowany jest ze środków zebranych w 24. Finale WOŚP. Warto zaznaczyć, że ostateczna kwota, za jaką dokonano zakupów w tym konkursie wyniosła 14.166.300,40 zł.. 
Niewątpliwie jak mówi międzychodzki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Międzychodzie - nie tylko gramy z orkiestrą, ale i w naszej małej ojczyźnie coraz częściej widać fizyczne rezultaty naszej zbiórki. 
Międzychód do wielkiego grania dołączył w roku 2000. Od tamtego czasu w Międzychodzie udało się zebrać rekordową sumę pieniędzy - dokładnie 450 074,63 zł. Przypomnijmy, że tylko w tym roku podczas 25. Finału w Międzychodzie udało się zebrać 69 631,16 zł, natomiast w całym powiecie do puszek wrzuciliśmy ponad 108 tysięcy złotych. Przez te wszystkie lata wspólnego grania Szpital Powiatowy w Międzychodzie otrzymał od fundacji Owsiaka sprzęt o łącznej wartości ponad 140 tysięcy złotych nie wliczając darów przekazanych w tym roku. Aby wiedzieć więcej, pozostaje nam czekać na oficjalne rozliczenie. 
Międzychodzki szpital bierze również udział w programie Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Na oddziale ginekologiczno - położniczo - neonatologicznym słuch bada się wszystkim dzieciom od początku istnienia nowego skrzydła szpitala. W całej Polsce program ten cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak wygląda to w liczbach? Łącznie ponad 5 milionow dzieci zostało przebadanych pod kątem słuch.

Źródło: Jakub Zachciał „naszemiasto.pl”

 

 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • eBOI
 • RADA
 • pomoc prawna
 • kolejkowanie

 • Geoportal powiatu
 • Środki finansowe z budżetu państwa
 • Telewizja Wielkopolska
 • Galerie zdjęć
 • PTI