Wytyczne dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie informuje, że Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży. Zalecenia zostały opracowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas zorganizowanego wypoczynku w czasie epidemii Covid-19.

Wytyczne sanitarne zostały podzielone na cztery części:

1. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas wypoczynku.
  2. Zapewnienie bezpieczeństwa w obiektach wypoczynku.
  3. Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem uczestników wypoczynku, kierownika, wychowawcy lub innej osoby, z którą zawarto umowę o pracę, umowę cywilno-prawną lub umowę wolontariacką dotyczącą wykonywania zadań podczas wypoczynku.
  4. Procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u osoby mającej kontakt w ciągu ostatnich 10 dni z osobą zakażoną koronawirusem.

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: