W czwartek 30 lipca w Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie odbyła się promocja książki poświęconej międzychodzkim leśnikom. Dalsza część uroczystości odbyła się już pod siedzibą Nadleśnictwa Międzychód, gdzie dokonano odsłonięcia Kamienia Pamiątkowego. Nim to nastąpiło, akt erekcyjny odczytał Jan Japas Szumański – przewodniczący społecznego komitetu fundującego obelisk. Andrzej Wilkoński przygotował specjalną, metalową kapsułę czasu, w której zawarto różne dokumenty, m.in. właśnie akt erekcyjny i bieżące wydanie „Tygodnia”). Całość znalazła miejsce pod kamieniem. Odsłonięcia Kamienia Pamiątkowego dokonali dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie – Andrzej Szelążek oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzychód – Piotr Bielanowski. Było też symboliczne złożenie wiązanek kwiatów pod kamieniem, przemówienia gości oraz posadzenie „Dębu Niepodległości” przez leśników oraz władze powiatu międzychodzkiego i gminy Międzychód.

Źródło: