W dniu 12.07.2020 r na strzelnicy myśliwsko-sportowej przy Kole Łowieckim „Ryś” w Międzychodzie  odbyła  się 18 edycja myśliwskich zawodów strzeleckich o Puchar Starosty Powiatu Międzychodzkiego.

Do zawodów przystąpiło 32 zawodników w III klasach strzeleckich, klasa mistrzowska, powszechna  i dian. Strzelano w sześciu myśliwskich  konkurencjach strzeleckich ( pełen sześciobój myśliwski) wg prawideł Polskiego Związku Łowieckiego.  Zawody rozpoczęto o godz. 09 15 sygnałem rogu myśliwskiego. Informację     o zawodach umieszczono na stronie internetowej strzelnicy oraz na dwóch banerach  z herbem powiatu. Pierwszy na terenie strzelnicy, drugi przy drodze wojewódzkiej nr 160 przy zjeździe na strzelnicę  myśliwsko-sportową.                                                                                                                                                                                                                                O godz. 14 00 Starosta Powiatu Pan Rafał Litke  i sędzia główny zawodów Krzysztof Kotyński wręczyli zwycięzcom w poszczególnych klasach strzeleckich  puchary  i nagrody rzeczowe, a za zajęcie II i III miejsca medale i nagrody rzeczowe. Dodatkowo wśród uczestników rozlosowano 3 nagrody rzeczowe ufundowane przez strzelnicę myśliwską. Zawody zakończono wspólnie grochówką  Starosta Międzychodu dofinansował myśliwskie zawody strzeleckie kwotą  w wysokości 500 zł, którą   w całości przeznaczono na zakup pucharów, medali  i nagród rzeczowych. Pozostałe koszty nagród i organizacji zawodów poniosła strzelnica. Zdjęcia  z zawodów i tabele wyników umieszczono na stronie internetowej strzelnicy www.strzelnica.miedzychod.pl.

Jednocześnie tego dnia odbyła się kolejna  edycja  zawodów w strzelectwie myśliwskim o „Puchar  Starosty  Międzychodzkiego”. Uczestnikami  zawodów byli zawodnicy  z kilku  województw. Ponadto podczas zawodów   strzeleckich odbyło  się  uroczyste  wręczenie pucharów  oraz  nagród  dla  wyłonionego w sezonie  2019/2020 ”Najlepszego  lisiarza powiatu  międzychodzkiego” oraz  „Najlepszych lisiarzy  kół  łowieckich”, uczestniczących  w „ Programie   odbudowy  populacji  zwierzyny  drobnej w  powiecie  międzychodzkim.
Na  podstawie  prowadzonej  przez   koła  łowieckie  imiennej  ewidencji  pozyskanych  lisów  i drapieżników    w  sezonie  2019/2020:
„Najlepszym  Lisiarzem  Powiatu   Międzychodzkiego”  w  sezonie  łowieckim  2019/2020 został Przemysław Kaczmarek Koło  Łowieckie „Ponowa” Ponadto  wyróżniono  “Najlepszych  lisiarzy”   pozostałych  kół  łowieckich  biorących  udział w  programie.