Nabór wniosków o organizację staży dla osób w wieku 18-29

Powiatowy Urząd Pracy w Międzychodzie wydłuża do dnia 05.06.2020 r. nabór wniosków na organizację staży w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy  w powiecie międzychodzkim (V)" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego funduszu społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2019 Oś Priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy Poddziałanie 1.1.1. Wsparcie udzielane  z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnikami projektu mogą zostać osoby w wieku 18-29, w tym osoby z niepełnosprawnościami, pozostające bez pracy, zarejestrowane w PUP, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu tzw. młodzież NEET.

Zgodnie z definicją przyjętą przez PO WER 2014-2020 za osobę należącą do grupy NEET uznaje się osobę, która jednocześnie:

• nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo),
  • nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
  • nie szkoli się (tj. nie uczestniczyła w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, finansowanych w okresie ostatnich
    4 tygodni ze środków publicznych).

Do projektu w pierwszej kolejności zakwalifikowane zostaną osoby spełniające dodatkowo jedno  z poniższych kryteriów:

• niepełnosprawne,
  • o niskich kwalifikacjach, które posiadają wykształcenie nie wyższe niż wykształcenie średnie,
  • długotrwale bezrobotne (na potrzeby projektu za osobę długotrwale bezrobotną uznaje się :
  • osoby poniżej 25 roku życia, które pozostają bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy,
  • osoby w wieku 25 – 29 lat, które pozostają bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy.

Wnioski można składać w terminie od 25.05.2020 r. do 29.05.2020 r. w Punkcie Podawczym Powiatowego Urzędu Pracy w Międzychodzie przy ul. 17 Stycznia 143 lub pocztą tradycyjną.

szczegóły na stronie:

Nabór wniosków o organizację staży w ramach programu Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rzozwój