Nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej dla osób powyżej 29 roku życia

Powiatowy Urząd Pracy w Międzychodzie
ogłasza nabór wniosków
O PRZYZNANIE BEZROBOTNEMU ŚRODKÓW NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI  GOSPODARCZEJ

w ramach Projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie międzychodzkim (V)" w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 6. Rynek pracy Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Uczestnikami projektu mogą zostać osoby powyżej 29 roku życia pozostające bez pracy, zarejestrowane w PUP, należące co najmniej do jednej z poniższych grup:

• osoby długotrwale bezrobotne,
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • osoby o niskich kwalifikacjach,
  • osoby w wieku 50 lat i więcej,
  • kobiety,
  • imigranci oraz reemigranci,
  • osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny,
  • mężczyźni w wieku 30-49 lat wymagający wsparcia.

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 14.000,00 zł.

Informuje się, że zasady udzielania dotacji zawarte są w Zasadach przyznawania bezrobotnym, absolwentom CIS, absolwentom KIS lub opiekunom środków na podjęcie działalności gospodarczej przez Powiatowy Urząd Pracy w Międzychodzie (Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 14/2020 Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy  w Międzychodzie z dnia 12 maj 2020 r.).
Zasady dostępne w załącznikach do pobrania.

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych.

Kompletne wnioski prosimy składać w terminie od 25.05.2020 r. do 12.06.2020 r.
w Punkcie Podawczym Powiatowego Urzędu Pracy w Międzychodzie przy ul. 17 Stycznia 143 lub pocztą tradycyjną.

Szczegóły na stronie:

Nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej