Koncert świąteczny w Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach

Dnia 21 grudnia 2016r. w Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lutomiu, które przedstawiły tradycje świąteczne. Było wspólne śpiewanie kolęd, a po występie uczniowie rozdawali Mieszkańcom pierniczki zrobione w ich szkole, natomiast następnego dnia zorganizowany został wyjątkowy koncert zespołu ze Szkoły Muzycznej „World of Music” z Wronek pt: ”Święta w Ameryce Łacińskiej a w Polsce”. Na koncert przybyli również zaproszeni goście: Starosta Powiatu Międzychodzkiego Pan Julian Mazurek, Wicestarosta Pan Jędrzej Schubert, Wójt Gminy Chrzypsko Wielkie Pan Edmund Ziółek, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Międzychodzie Pani Grażyna Wyrembska, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzypsku Wielkim Pani Maria Nowak i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kwilczu Pani Halina Sierszulska.

Cała uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez Mieszkańców i Dyrekcję, a później  rozpoczął się koncert. Śpiewanym kolędom i pastorałkom przysłuchiwali się Mieszkańcy oraz zaproszeni goście, którzy chętnie przyłączali się do wspólnego śpiewania. Koncert upłynął w ciepłej i świątecznej atmosferze.

Po złożeniu życzeń przez Pana Wójta i Pana Starostę – goście podarowali  Mieszkańcom świąteczne upominki, a zgodnie z tradycją Domu zaproszonym gościom Mieszkańcy wręczyli świąteczne stroiki.