MIĘDZYCHÓD ODZYSKAŁ WOLNOŚĆ! VIVAT POLSKI MIĘDZYCHODZIE!

Dziś świętowaliśmy 100. rocznicę przyłączenia Międzychodu do Macierzy. Uroczyste obchody rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą celebrował Biskup Zdzisław Fortuniak, następnie w asyście Wojska Polskiego 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz Orkiestrze Dętej z Grochowa dotarliśmy na dawną stację kolejową, gdzie odbyła się inscenizacja przybycia generała Józefa Dowbor-Muśnickiego z udziałem rekonstruktorów. Ku uczczeniu tak wyjątkowych dla mieszkańców Powiatu Międzychodzkiego obchodów, w Rynku odbył się ceremoniał wojskowy.
Na zakończenie w Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury odbył się Koncert zespołu artystyczno-wokalnego Sonanto pt. "100 lat polskiej piosenki w 100 lecie odzyskania Niepodległości"

zdj. Powiat Międzychodzki oraz Międzychód Nasze Miasto