Podpisaliśmy porozumienie z Powiatem Szamotulskim w zakresie aktywizacji lokalnego rynku pracy.

Obraz może zawierać: 5 osób, w budynku

Porozumienie o współpracy między Powiatem Szamotulskim a Powiatem Międzychodzkim w zakresie aktywizacji lokalnego rynku pracy podpisali wczoraj starosta Beata Hanyżak i wicestarosta Rafał Zimny oraz starosta międzychodzki Rafał Litke wraz z wicestarostą Waldemarem Górczyńskim. Celem przedsięwzięcia zainicjowanego 14 stycznia br. jest podejmowanie działań mających na celu ograniczenie skutków bezrobocia poprzez rozwój działalności gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem wspierania kontaktów pomiędzy przedstawicielami i organizacjami małych i średnich przedsiębiorstw. Pierwszym zadaniem realizowanym  przez oba samorządy będzie organizacja w Szamotułach międzypowiatowych targów edukacji i pracy, które zaplanowano na 27 marca 2020r.