NOWY ZESTAW ENDOSKOPOWY DLA SZPITALA POWIATOWEGO W  MIĘDZYCHODZIE!

W dniu dzisiejszym w obecności Starosty Powiatu Międzychodzkiego Rafała Litke, Burmistrza Miasta i Gminy Międzychód Krzysztofa Wolnego, Burmistrza Gminy Sieraków Witolda Maciołka oraz Dyrektora SPZOZ Międzychód Bartosza Grobelnego nastąpiło oficjalne przekazanie zakupionego dla Naszego Szpitala ZESTAWU ENDOSKOPOWEGO, składającego się m.in. z 2 videogastroskopów oraz 3 videokolonoskopoów.

Zestaw endoskopowy wzbogacił szpitalną Pracownię Endoskopową w nowoczesny sprzęt medyczny, który  posłuży do wykonywania badań górnego (gastroskopia) i dolnego (kolonoskopia) odcinka układu pokarmowego.

Badania endoskopowe polegają na wprowadzaniu do wnętrza ciała pacjenta sondy endoskopu (część endoskopu zawierająca światłowód do oświetlenia badanego pola, obrazowód – przekazujący obraz z wnętrza badanego narządu oraz kanał narzędziowy służący do wprowadzenia specjalnych narzędzi służących do pobierania materiału do badań i wykonywania zabiegów)

Wartość zakupu sprzętu medycznego wyniosła: 464.205,60 zł,

Źródła finansowania: